Wyszukiwarka
Obchody Święta Niepodległości w Gminie Wyrzysk
Zapraszamy do udziału w uroczystościach z okazji Święta Niepodległości. W dniach 10-11 listopada uroczystości i imprezy związane z tym świętem odbędą się w Wyrzysku, Osieku nad Notecią i Kosztowie. Nie zabraknie żywej lekcji historii dzięki II Niepodległościowej Grze Miejskiej.
Szczegóły na plakacie i w regulaminie gry.
Bezpieczna droga do szkoły
W środę 25. października 2017r. w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku po raz kolejny zorganizowano Gminny Konkurs „Bezpieczna droga do szkoły”, w którym wzięły udział trzyosobowe reprezentacje szkół naszej gminy. Uczestników konkursu, zaproszonych gości oraz nauczycieli serdecznie powitała wicedyrektor SP w Wyrzysku p. Małgorzata Dróbka - Jiers.
Do rywalizacji przystąpili uczniowie klas drugich i trzecich szkół podstawowych z Falmierowa, Glesna, Kosztowa, Osieka nad Notecią, Rudy i Wyrzyska. Zadania konkursowe przygotowały i poprowadziły nauczycielki SP w Wyrzysku: pani T. Wójcik i pani A. Muszyńska. Zadaniem dzieci było uzupełnienie testu o ruchu drogowym pieszych, rozwiązanie krzyżówki o podobnej tematyce oraz wykazanie się wiedzą na temat udzielania pierwszej pomocy i znajomości znaków drogowych dotyczących ruchu pieszych. Zmagania uczniów obserwowali i oceniali przedstawiciele Policji i Straży Miejskiej w Wyrzysku. Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się ogromną wiedzą. Zwyciężyła Szkoła Podstawowa z Wyrzyska, drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa z Rudy, a trzecie Szkoła Podstawowa z Falmierowa. Uczniowie otrzymali dyplomy i piękne nagrody: książki, encyklopedie, słowniki ortograficzne, długopisy, które wręczył wiceburmistrz p. Tadeusz Perliński. Gmina Wyrzysk była współorganizatorem konkursu oraz fundatorem nagród. Składamy serdeczne podziękowania.
Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem i pamiątkowymi zdjęciami. Organizatorzy dziękują za liczny udział i mile spędzony czas.
Tekst: T. Wójcik
Gminny Konkurs Plastyczny
Dnia 30 października 2017r. w Szkole Podstawowej w Kosztowie odbył się Gminny Konkurs Plastyczny poświęcony twórczości patronki szkoły- Marii Konopnickiej. Młodzi artyści inspirując się twórczością poetki mogli rozwijać swoją wyobraźnię i wrażliwość estetyczną.
W konkursie brali udział uczniowie klas I-III i IV-VII reprezentujący Szkoły Podstawowe z Falmierowa, Wyrzyska, Glesna, Rudy, Osieka i Kosztowa. Ich twórczość artystyczną oceniała Komisja w składzie: Przewodnicząca Komisji – p. Iwona Mrotek- Wypych, członkowie - p. Dyrektor SAP Magdalena Strzałkowska oraz p. Barbara Pawlak.
Konkurs rozpoczął się o godz. 9.00. Na początku wszyscy zostali zapoznani z jego regulaminem. Uczestnikom klas I-III przeczytano wiersz wylosowany przez najmłodszego artystę, natomiast uczniowie klas IV-VII indywidualnie losowali wiersze, których interpretacje przelewali na kartki papieru.
Na wykonanie prac uczniowie mieli 60 minut. Wszyscy uczestnicy wykazali się dużym zaangażowaniem oraz inwencją twórczą. Po zakończeniu każdy uczeń otrzymał słodki upominek. W trakcie obrad Komisji dzieci miały okazję zwiedzić szkołę i lepiej się poznać. Komisja wyłoniła prace następujących uczniów:
W kategorii klas I-III
I miejsce Nadia Grabowska ze Szkoły Podstawowej w Wyrzysku
II miejsce Marcelina Gieruć ze Szkoły Podstawowej w Falmierowie
III miejsce Martyna Karnowska ze Szkoły Podstawowej w Kosztowie
Praca wyróżniona- Jakub Bratkowski ze Szkoły Podstawowej w Kosztowie
W kategorii klas IV-VII
I miejsce Martyna Niedźwiecka ze Szkoły Podstawowej w Osieku
II miejsce Marta Maria Mrotek ze Szkoły Podstawowej w Falmierowie
III miejsce Martyna Kalata ze Szkoły Podstawowej w Osieku
Praca wyróżniona- Patrycja Pawlak ze Szkoły Podstawowej w Kosztowie
Michalina Matczyńska
Na zakończenie konkursu p. Iwona Mrotek- Wypych podziękowała wszystkim uczestnikom oraz podsumowała prace laureatów wręczając zwycięzcom nagrody. Natomiast Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kosztowie p. Marlena Januszewska podziękowała każdemu uczestnikowi, opiekunom oraz Komisji.
Zarówno laureaci, jak i wszyscy uczestnicy, otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody, które zostały w pełni ufundowane przez Urząd Miejski w Wyrzysku. Organizatorem konkursu była Karolina Koszuta.
SP w Kosztowie
Koncert charytatywny
Wernisaż wystawy malarstwa Huberta Orlińskiego
Zostań wystawcą na Kiermaszu Bożonarodzeniowym
Zapraszamy na spotkanie informacyjne
Zgłoszenia przyjmowane będą w wersji online poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny pod linkiem: https://docs.google.com/forms/d/1hXhZyNOj8XIY08ljZZh8yqYZNdT74IQozq7_CQlzLwE/edit Wszystkie informacje dot. naborów na projekty na granty dostępne będą na stronie www.lgdkrajna.pl
Objazd kulturalny druga odsłona
Linoryt to ciekawa technika graficzna, której tajniki zgłębiali uczestnicy warsztatów zorganizowanych przez Stowarzyszenie Menos.
Podczas drugiego spotkania wykonane zostały odbitki z przygotowanych uprzednio matryc. Każda z osób biorących udział samodzielnie nanosiła farbę, odciskała na prasie i dokonywała poprawek.
Wszystkie etapy pracy odbywały się pod okiem i przy wsparciu prowadzących warsztaty – pani Agaty Urbańskiej-Krasowskiej i pana Mariusza Krasowskiego. Wykonane podczas warsztatów linoryty były wyjątkowe i udane. Uczestnicy warsztatów w wielu przypadkach nie kryli pozytywnego zdziwienia nad efektem swej pracy. Można powiedzieć, że większość osób zainteresowała się linorytem na tyle, że planują wykonanie kolejnych. Czas spędzony podczas spotkań w ramach projektu zaowocował pokaźnym zbiorem linorytów, które będą prezentowane w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Wyrzysku oraz w bibliotece filialnej w Osieku nad Notecią do końca grudnia.
Projekt Objazd kulturalny uzyskał dofinansowanie z budżetu Samorządu Województwa Wielkopolskiego
Stowarzyszenie Menos
I miejsce w Polsce
W dniach 16 - 27 października 2017r. uczennice Szkoły Podstawowej w Falmierowie - Magdalena Moś, Klaudia Kulpa i Marta Pasieta z kl. V oraz Marta Maria Mrotek z kl. VII, pod opieką nauczycieli: p. Marii Malczewskiej, Elżbiety Knioła, Alicji Święch, Marioli Bromek i Marka Kułakowskiego, wykonały piękny album o naszej szkole. Praca ta została wysłana na ogólnopolski konkurs, zorganizowany przez Fundację Hotele Polskie Dzieciom. Zadaniem konkursowym było przygotowanie w formie papierowej albumu zawierającego zdjęcia lub rysunki szkoły, biografię patrona wraz z fotografiami, prezentację dyrektorów oraz nauczycieli, uczniów, w tym wybitnych absolwentów (fotografie, wywiady, opisy, rysunki), a także wszelkie osiągnięcia szkoły. Konkurs miał na celu zainteresowanie uczniów historią swojej szkoły oraz zaprezentowanie jej szerokiej publiczności w Internecie.
Niezmiernie miło nam poinformować, iż w IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu pt. Pokażcie nam swoją małą Alma Mater, organizowanym przez Fundację Hotele Polskie Dzieciom, uczniowie klasy V oraz VII Szkoły Podstawowej w Falmierowie zajęli I miejsce.
Nagrodą jest 50% dofinansowania do 7 dniowego (6 noclegów) pobytu w ośrodku Ostoya Roztocze w Kawęczynku koło Szczebrzeszyna, w terminie od 29 stycznia do 4 lutego 2018r., dla wszystkich uczniów z klas V i VII.
SP w Falmierowie
Obchody Święta Niepodległości w Wyrzysku
Obchody Święta Niepodległości w Gminie Wyrzysk rozpoczęły się już w piątek, 10 listopada 2017 roku. Przed godziną 16-tą na wyrzyskim rynku zebrały się delegacje i poczty sztandarowe. Kilkanaście minut później w kościele parafii pw. św. Marcina Biskupa i Męczennika rozpoczęła się Msza św. w intencji Ojczyzny, którą odprawił ks. Mariusz Stachowiak. Nabożeństwo uświetniła oprawa muzyczna w wykonaniu Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Osieku nad Notecią, dyrygowana przez Katarzynę Wyczyńską oraz Wyrzyskiego Chóru Męskiego i Wyrzyskiego Chóru Canto pod dyrekcją Piotra Jańczaka.
Po Mszy św. licznie przybyłe delegacje i poczty sztandarowe udały się pod pomnik Chrystusa Króla, by podziękować za opiekę nad Ojczyzną oraz by oddać hołd pomordowanym w 1939 roku mieszkańcom pod pomnikiem przy ulicy Bydgoskiej.
Za pamięć i obecność wszystkim zebranym podziękowała burmistrz Bogusława Jagodzińska, mówiąc: - Dzisiaj warto zastanowić się nad najpiękniejszym, najprostszym, a zarazem najtrudniejszym słowem Ojczyzna. Czym jest dziś Ojczyzna i czym była dla naszych przodków? Ojczyzna to kraj ich urodzenia, Ojczyzna to miejsce zamieszkania, Ojczyzna to ludzie, których łączy wspólna historia, kultura i tradycja. Historia naszego kraju była nie tylko piękna, ale i tragiczna, obfitująca w wiele walk o wolność, godność i tożsamość narodową. Właśnie ta walka tworzyła to co mamy dzisiaj, czyli nasz kraj i naszą tożsamość narodową. Dla nas zawsze były i są najważniejsze trzy wartości Bóg, Honor i Ojczyzna. Te wartości znalazły też odzwierciedlenie w każdym symbolu tworzącym naszą państwowość – fladze narodowej biało-czerwonej, w naszym godle, które zawiera w swej treści orła białego, będącego symbolem nie tylko władzy, ale też godności. My potomkowie tych, którzy walczyli o wolność musimy dziś zrobić wszystko, by te wartości trwały i by były podstawą budowania przyszłości dla nas i dla następnych pokoleń.
Obchody Święta Niepodległości w Osieku nad Notecią
Obchodów Święta Niepodległości nie zabrakło również w Osieku nad Notecią. W sobotę, 11 listopada 2017 roku, poczty sztandarowe, przy muzyce Orkiestry Dętej OSP, wyruszyły z placu przy świetlicy wiejskiej do kościoła parafii pw. św. Józefa. Tam odbyła się Msza św. w intencji Ojczyzny, którą odprawił ks. proboszcz Adam Przyborski. Nabożeństwo uświetniła oprawa muzyczna w wykonaniu Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Osieku nad Notecią i Chóru Mieszanego "Halka", dyrygowanych przez Katarzynę Wyczyńską.
Po Mszy św. licznie przybyłe delegacje i poczty sztandarowe udały się pod obelisk XV Pułku Ułanów Wielkopolskich, by tam złożyć wiązanki kwiatów.
Na dalsze uroczystości sołtys Ewa Pawlaczyk zaprosiła do świetlicy wiejskiej. Tam swój program artystyczny przedstawiła miejscowa młodzież pod opieką Leszka Kusza. Nie zabrakło występu Osieczanek, pod kierownictwem Danuty Błażejczak.
Sztafeta 95 kilometrów na 95 lat Orła Osiek
Przerwa w dostawie prądu
PLANOWANE WYŁĄCZENIA - Rejon Chodzież
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Wyrzysk
w dniach: 2017-11-24,
w godzinach: 24 lis 09:00 - 24 lis 13:00
Osiek ulica Szkolna 1, 2, 18, 19, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9,
11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19,Szkoła Podstawowa,
Dwudziestolecia 3, Różana 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 10, 12, 13,
14, Staszica 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 11, 12, 13, 14, 15,
16, 17, 18, 19
= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =
Zaproszenie na Marsz Antysmogowy
II Niepodległościowa Gra Miejska
W sobotę, 11 listopada, na terenie Wyrzyska odbyła się II Niepodległościowa Gra Miejska pt. „Poznajemy historię naszego kraju i miasta”. Organizacją zabawy zajęli się: Gmina Wyrzysk, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wyrzysku oraz 6. Drużyna Harcerska „Sokoły” im. Franciszka Muracha.
Celem gry było przybliżenie młodym ludziom, jak było w Polsce nim ta odzyskała niepodległość oraz uświadomienie, jak ważnym wydarzeniem dla naszego kraju i miasta było odzyskanie niepodległości. Zadaniem uczestników było poruszanie się pomiędzy poszczególnymi punktami kontrolnymi, które znajdowały się na terenie Wyrzyska. W każdym punkcie na drużyny czekały zadnia, za których wykonanie przyznawano odpowiednią ilość punktów.
W zabawie udział wzięły drużyny ze Szkół Podstawowych w: Wyrzysku, Osieku nad Notecią, Kosztowie i Falmierowie. Swoją reprezentację miało także Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wyrzysku.
Przed uczestnikami stały wymagające wiedzy, sprytu i sprawności fizycznej zadania, w takich miejscach jak: obelisk Powstańców Wielkopolskich przy Szkole Podstawowej, okolice pomnika Chrystusa Króla, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, a także cmentarz i okolice stawu miejskiego.
W kategorii szkół podstawowych klas IV-VI najlepsza okazała się drużyna ze SP w Falmierowie. W grupie szkół podstawowych klas VII i gimnazjalnych zwyciężyła drużyna ze SP w Wyrzysku. Natomiast w kategorii młodzież i dorośli bezkonkurencyjną okazała się ekipa z CKZiU w Wyrzysku.
Niepodległościowa Gra Miejska nie byłaby możliwa do zrealizowania, gdyby nie szczególne zaangażowanie 6. Drużyny Harcerskiej „Sokoły” im. Franciszka Muracha na czele z phm. Agnieszką Spirydow oraz wsparcie Zakładu Mięsnego Mrotek z Gromadna.
Przebudowa ulicy Pięknej w Osieku nad Notecią
Trwa przebudowa ulicy Pięknej w Osieku nad Notecią. W ramach zadania powstaje ciąg pieszo-jezdny i chodnik stanowiący łącznik z ulicą XX-lecia. Prace obejmują także remont nawierzchni bitumicznej od strony ulicy Dworcowej.
Powstający ciąg pieszo-jezdny o szerokości 6,2 m i długość 157,98 m, będzie miał nawierzchnię z betonowej kostki, w kolorze szarym dla ciągu jezdnego i czerwonym w obustronnych pasach zewnętrznych. Wyremontowany zostanie także pas drogowy istniejącej nawierzchni bitumicznej od strony ulicy Dworcowej. W ciągu ulicy Pięknej zaprojektowano także systemem kanalizacji deszczowej z odprowadzeniem wód opadowych do istniejącej kanalizacji deszczowej.
W drodze przetargu nieograniczonego Gmina Wyrzysk na wykonawcę wybrała firmę FEED-TEL Sp. z o. o. z Wyrzyska. Wartość zadania to 318.101,40 złotych. Termin zakończenia prac został zaplanowany na listopad br.
95 kilometrów na 95 lat Orła Osiek
Kolejną imprezę z okazji 95 rocznicy powstania TSK Orzeł Osiek zorganizowano w Osieku nad Notecią. Tym razem, w ramach jednej sztafety, postanowiono przebiec łącznie 95 kilometrów.
Impreza wystartowała w niedzielę, 19 listopada 2017 roku, o godzinie 10.00. W akcję zaangażowali się gównie zawodnicy TSK Orzeł Osiek, ale byli także strażacy i mieszkańcy oraz radni Rady Miejskiej w Wyrzysku. Uczestnikom biegu dopingowała burmistrz Bogusława Jagodzińska.
Pomimo złych warunków pogodowych, cel udało się osiągnąć. Przed godziną 16-tą biegacze wspólnie pokonali ostatnie okrążenie, potrzebne do uzyskania łącznego dystansu 95 kilometrów.
Wystawa Gołębi Pocztowych - zaproszenie
Walczyli o Puchar Burmistrza Wyrzyska
W sobotę, 18 listopada 2017 roku, odbył się turniej piłki nożnej rocznika 2009 o Puchar Burmistrza Wyrzyska "Krajna Cup 2017". Organizacją imprezy zajęło się Stowarzyszenie Promocji Kultury i Sportu „KRAJNA” Wyrzysk i Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wyrzysku.
Do Osieka nad Notecią, by walczyć o zwycięstwo przyjechało aż dziesięć zespołów. W zmaganiach wzięły udział dwie rodzime drużyny: Krajna "Czerwona" Wyrzysk i Krajna "Niebieska" Wyrzysk.
Po kilku godzinach sportowych emocji okazało się, że puchar za pierwsze miejsce, z rąk burmistrz Bogusławy Jagodzińskiej, odebrali młodzi piłkarze reprezentujący Pogoń Łobżenica.
Tabela końcowa "Krajna Cup 2017"- rocznik 2009 przedstawia się następująco:
1. Pogoń Łobżenica
2. Calcio Wągrowiec
3. Skra Paterek
4. Krajna "Czerwona" Wyrzysk
5. Mały Piłkarz Sępólno Krajeńskie
6. Victoria Niemcz
7. Polonia Bydgoszcz
8. Pogoń Mogilno
9. Krajna "Niebieska" Wyrzysk
10. Zjednoczeni Kaczory
Krajna "Czerwona" Wyrzysk wystąpiła w składzie: Jakub Gregor, Oliwer Kasprzyk, Błażej Dyl, Aleksander Magda, Oliwer Konewka, Antoni Koźlikowski, Filip Kuliński, Oskar Makoś, Dawid Kalinowski.
Krajna "Niebieska" Wyrzysk wystąpiła w składzie: Patryk Pawłowski, Marcel Pacholski, Ksawery Grubich, Rafał Sobiak, Aleksander Giczela, Wiktor Korga, Jan Korga, Hubert Kasprzycki, Mikołaj Bieda.
Wieczór Andrzejkowy z balladami Leonarda Cohena
KUBA MICHALSKI
ŚPIEWA BALLADY
LEONARDA COHENA
PIĄTEK, 24 LISTOPADA 2017, GODZ. 17.00
MIEJSKO-GMINNY OŚRODEK KULTURY w WYRZYSKU
ul. Kościuszki 15 Wstęp wolny
LEONARD COHEN, znakomity kanadyjski poeta i pieśniarz, przez kilkadziesiąt lat raczył nas przepięknymi balladami. W programie koncertu usłyszą Państwo kilkanaście jego piosenek w polskich tłumaczeniach, w tym oczywiście „Alleluja”, „Zuzanna”, „Słynny niebieski prochowiec” i „Tańcz mnie po miłości kres”, uzupełnionych kilkoma kompozycjami Kuby Michalskiego do wierszy wielkich polskich poetów
KUBA MICHALSKI jest autorem, kompozytorem, wokalistą i gitarzystą. Nagrał pięć płyt z zespołem „Cotton Cat” i cztery albumy solowe. Był wielokrotnie nagradzany: m.in. w duecie z Justyną Bacz wygrał Festiwal Pieśni Leonarda Cohena w Krakowie. Występuje solo, akompaniując sobie na gitarze.
Zapraszamy do posłuchania w internecie (na YouTube) jego piosenek:
Dziewczyna (Leśmian) http://youtu.be/W0DxTpeDqCI
Deszcz jesienny (Staff) https://youtu.be/bUJIRPBHyws
Słynny niebieski prochowiec (Cohen) https://www.youtube.com/watch?v=Dr5-ruOQboo
Spotkanie autorskie Jowity i Konrada Kaczmarków
XL sesja Rady Miejskiej
W piątek, 24 listopada 2017 roku, odbyła się XL sesja Rady Miejskiej w Wyrzysku. W obradach uczestniczyło 14 radnych. Swoją obecnością zaszczycił także radny Rady Powiatu w Pile Stanisław Wełniak.
Podczas sesji podjęto kilkanaście uchwał. Jedna z nich dotyczyła zmiany uchwały w sprawie utworzenia zakładu budżetowego, na mocy której uległy zmianie zapisy Statutu Samorządowej Administracji Mieszkaniowej w Wyrzysku. Planuje się powierzenie SAM dodatkowych zadań, takich jak: utrzymanie czystości na terenie gminy, utrzymanie toalety publicznej, obsługę stref płatnego parkowania oraz wykonywanie czynności inkasenta opłaty targowej.
Rada Miejska podjęła również uchwałę w sprawie zmiany Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Wyrzysk. Poprzednia uchwała w tej sprawie podjęta została w 2013 roku i wymagała uaktualnienia. Na mocy tej uchwały m.in. rezygnuje się z jednej z wyznaczonych w Studium lokalizacji biogazowni w obrębie Osieka nad Notecią i pozostawienie na ten cel, wyłącznie terenów w rejonie dawnego składowiska odpadów komunalnych w obrębie Bagdadu.
Podczas tej sesji radni przyjęli także uchwałę w ustalenia strefy płatnego parkowania na terenie miasta Wyrzyska oraz wysokości opłat za parkowanie i sposobu ich pobierania. Zgodnie z tą uchwałą zwiększona zostanie ilość stref płatnego parkowania. Oprócz w dotychczas obowiązującej strefie na Placu Wojska Polskiego, za parkowanie trzeba będzie płacić również po jednej stronie ulicy Pocztowej i na części ulicy Bydgoskiej - naprzeciwko Urzędu Miejskiego. Opłata za pierwszą godzinę parkowania będzie wynosiła 1,00 zł, za drugą 1,20 zł, za trzecią 1,40 zł, a za czwartą i każdą następną rozpoczętą 1,00 zł. Pobór opłaty parkingowej będzie odbywał się poprzez wykupienie biletu w parkomacie. Opłaty obowiązywały będą w dni powszednie od poniedziałku do piątku w godz. od 8:00 do 16:30 z wyłączeniem świąt. Nowa uchwała wejdzie w życie z dniem 1 stycznia 2018 r.
Inna z podjętych uchwał ustala regulamin korzystania z toalety publicznej na terenie Wyrzyska oraz odpłatności za jej użytkowanie. Chodzi o toaletę powstałą w budynku Klubu Miejskiego przy targowisku. Opłata za korzystanie z toalety pobierana będzie poprzez automat wrzutowy zgodnie z ustalonym cennikiem umieszczonym na drzwiach wejściowych.
Podczas listopadowej sesji podjęto również uchwałę w sprawie programu współpracy Gminy Wyrzysk z organizacjami pozarządowymi, kościelnymi, osobami prawnymi i jednostkami organizacyjnymi oraz stowarzyszeniami jednostek samorządu terytorialnego działającymi na obszarze Gminy Wyrzysk w sferze zadań publicznych na rok 2018. Na działanie programu, w przyszłorocznym budżecie planuje się zabezpieczyć środki w wysokości 267.700 złotych.
Ballady Leonarda Cohena
W piątkowy wieczór, 24 listopada 2017 roku, odbył się zorganizowany przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, koncert Kuby Michalskiego. Większość przedstawionych utworów pochodziła z repertuaru kanadyjskiego poety i pieśniarza Leonarda Cohena. Artysta zaprezentował także swoje kompozycje do wierszy znanych polskich poetów, takich jak Bolesław Leśmian, Leopold Staff i Jan Brzechwa. Publiczność nie zawiodła, wypełniając wszystkie wolne miejsca.
Zwycięstwo Pani Agnieszki Spirydow!
Pani Agnieszka Spirydow nauczyciel i wychowawca klasy III c Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku zwycięzcą finałowego głosowania plebiscytu „Głosu Wielkopolskiego” „Nauczyciel na Medal”, nad którym honorowy patronat objął Wojewoda Wielkopolski Zbigniew Hoffmann.
Pani Agnieszka uzyskała aż 3098 głosów! Tym samym uplasowała się na pierwszym miejscu w kategorii klas I-III! Jesteśmy bardzo dumni z tego faktu i serdecznie gratulujemy!
Według regulaminu plebiscytu na laureatów czekają medale, przyznane przez Wojewodę Wielkopolskiego oraz wspaniałe nagrody, które będą wręczone podczas Wielkopolskiego Kongresu Edukacyjnego.
GRATULACJE!
Szkoła Podstawowa w Wyrzysku
Wykaz nieruchomości przeznaczonych do najmu.
Zapraszamy do zapoznania się z zarządzeniem Burmistrza Wyrzyska w sprawie wykazu nieruchomości położonych na terenie Gminy Wyrzysk przeznaczonych do najmu.
Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich
Wystawa Gołębi Pocztowych w Osieku nad Notecią
W miniony weekend, od 24 do 26 listopada 2017 roku, w Osieku nad Notecią miała miejsce Wystawa Gołębi Pocztowych. Organizacją imprezy zajął się Polski Związek Hodowców Gołębi Pocztowych Oddział w Nakle nad Notecią, którego członkami są również hodowcy z terenu gminy Wyrzysk. Współorganizacją zajął się Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wyrzysku.
Na hali sportowej w Osieku nad Notecią zebrało się kilkudziesięciu wystawców, prezentujących łącznie około 240 gołębi. Ocena sędziowska trwała kilka godzin, a puchary dla właścicieli najlepszych gołębi przyznano w kilkunastu kategoriach.
Wystawę oprócz licznie przybywających mieszkańców, zwiedzała także burmistrz Wyrzyska Bogusława Jagodzińska, która podczas uroczystego zakończenia imprezy, zadeklarowała chęć współorganizacji wystaw w kolejnych latach.
Ułatwienie dostępu
Kalendarium
Pn | Wt | Śr | Czw | Pt | Sob | Nd |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | ||||
4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | dzień: 10 |
11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 |
18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 |
25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 |
Dane kontaktowe
Urząd Miejski w Wyrzysku
ul. Bydgoska 29
89-300 Wyrzysk
Godziny urzędowania
Poniedziałek: 7.30 - 16.30
Wtorek-Środa: 7.30 - 15.30
Czwartek-Piątek: 7.30 - 15.00